Arrestohet dhe lirohet shpejt kryetari i Prishtinës

0

PRISHTINË, 27 JANAR – Në mesin e të arrestuarëve në protestën e sotme në Prishtinë është edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Mediume të ndryshme kanë dhënë edhe pamje nga arrestimi i kryetarit të kryeqytetit si pjesëmarrës i protestës që eskalojë në dhunë ndërmjet policisë dhe protestuesëve. Ai është liruar shpejt dhe pas lirimit u ka thënë gazetarëve se ky është një arrestim politik. Sipas Ahmetit atij askush në polici nuk ia a treguar arsyen e arrestimit. Ahmeti ka theksuar se në protestë kishte dalë si qytetar i rëndomtë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here