Arrestohen dy femra duke kaluar ilegalisht kufirin, dyshohet se po shkonin në vendet arabe

0

Në Kaçanik janë ndaluar dy femra shqiptare derisa po tentonin ta kalonin ilegalisht kufirin Kosovë-Maqedoni. Policia e Kosovës ka njoftuar sot se si destinacion i këtyre femrave dyshohet se ishin vendet arabe. Gjatë kontrollit në shtëpitë e të dyshuarave, policia ka konfiskuar dy shtëpiza kompjuteri dhe një telefon celular. Ato janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here