Arrestohen 5 deputetë të Vetëvedosjes (FOTO)

0

Policia e Kosovës ka hyrë në sallën e Kuvendit të Kosovës për t’i larguar deputetët e Vetëvendosjes të cilët kanë hedhur gaz lotsjellës.

Fillimisht ata kanë shkuar me një letër në dorë, të cilën ia kanë shqyer deputetët e kësaj lëvizje.

Deputetët e Vetëvendosje kanë refuzuar që të dalin vullnetarisht nga salla. Deputetët e arrestuar janë: Xhelal Sfeçla, Drita Millaku, Sami Kurteshi, Sali Zyba, Arbërie Nagavci dhe Fitore Pacolli.

Fillojnë arrestimet e deputetëve të VV-së

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here