Arnold Gjergjaj mposht boksierin rus Bokhatov dhe mbron titullin e Evropës

0

Arnold Gjergjaj ka mbrojtur titullin e kampionit të Evropës në EBU-EE.

Boksieri kosovar, Arnold Gjergjaj ka mbrojtur për herë të parë titullin e kampionit të Evropës në EBU-EE.

Gjergjaj ka mposhtur boksierin rus, Denis Bokhatov, vetëm me vendim unanim të gjyqtarëve, pasi nuk arriti ta fitonte meçin me ndërprerje.

Gjergjaj pas meçit i falënderoj tifozët e pranishëm, të cilët gjatë tërë kohës e kanë përkrahur atë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here