Armand Duka:”Jo në xhami e kishë me fanela të kombëtares”

0

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka deklaruar se lojtarët e Kombëtares nuk duhet të shkojnë në xhami e kishë me uniforma të Kombëtares. “Respektoj besimin e futbollistëve dhe të trajnerit, por mendoj se në vendet e kultit do të ishte më mirë të shkonim të veshur civilë”, ka deklaruar ai, bënë të ditur ‘Panorama Sport’. Disa prej lojtarëve të Kombëtares falën xhumanë të premten me fanella të Kombëtares. Para ndeshjes, në kishë ishte edhe Gianni de Biasi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here