ARKIVA: Giroud dhe Cana në duel, a do të ketë prapë të tillë në Evropian?

0

Një duel i Olivier Giroud dhe i Lorik Canës. Ka ndodhur në ndeshjen e qershorit të vitit të kaluar mes Shqipërisë dhe Francës në Elbasan, një takim që e fituan shqiptarët me rezultat 1-0, falë golit të Ergys Kaçes nga gjuatja e lirë. Kapiteni i Shqipërisë pritet që edhe në qershor të këtij viti të ketë ballafaqim me futbollistin e Arsenalit, pasi Franca dhe Shqipëria bëjnë pjesë në një grup në Euro 2016. Shqipëria dhe Franca ishin takuar edhe para qershorit të vitit të kaluar, kur ndeshja e luajtur në Francë mbaroi me rezultat të barabartë 0-0.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here