Amerikani e nokauton rusin për 35 sekonda, e bën për spital

0

Luftëtari i njohur rus i arteve të përziera luftarake(MMA), Fedor Emeljanenko ka humbur keq në Belator, në meçin e tij të 214-të dhe përpak ishte të përfundojë kjarrierën.

Luftëtari amerikan Rajan Bader e ka nokautuar atë pas vetëm 35 sekondash me një kroshe të majtë, pas së cilës ka vazhdzar ta godasë deri në ndërhyrjen e referit.

Pak pas meçit, Emaljenenko u nxor nga kafazi dhe u dërgua në spital. Shumë media thanë se karriera e tij përfundoi por ai në një postim në Inbstafram tha se ndihet mirë dhe se pretr që për pak javë të marr veten.  

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here