Ambasadorja turke Kiliç ka marrë lëndime të rënda në aksidentin e sotëm

0

Lëndime të rënda ka marrë ambasadorja e Turqisë në Kosovës, Kivilcim Kiliç.

Avdush Bajgora, specialisti i cili e ka pranuar në Emergjencë ambasadoren, në një bisedë për “Kohën Ditore” ka folur për gjendjen e saj.

Ai ka thënë se Kiliç ka lëndime serioze, por është jashtë rrezikut për jetë.

“Klinika Emergjente prej pranimit të pacientes ka bërë një sërë kontrollesh e analizash si rentgenin, CT-në e kokës, qafës… Nga rezultatet që i kemi deri tash del se pacientja ka lëndime të toraksit (kafazit të kraharorit v.j.)”, ka thënë ai.

Bajgora ka shpjeguar natyrën e lëndimeve të ambasadores.

“Ka fraktura (thyerje) në klavikulës se majtë… ka katër brinjë të thyer dhe kontuzion (ndrydhje) hemoragjik të brendshëm të mushkërive”, ka thënë ai.

Sipas tij duhet të bëhen kontrolle shtesë për të parë nëse ka lëndime të tjera abdominale.

Image
Njëra nga tri veturat e përfshira në aksidentin e sontëm në Mramor

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here