Ambasadori Kosnett përgzon Veselin për miratimin e rezolutës për dialogun

0

Ambasadori Amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka përgëzuar lodershipin e kryeparlamentarit Kadri Veseli për miratimin nga ana e Kuvendit të rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi si dhe votimin e delegacionit shtetëror në këtë proces.

Nëpërnjet një postimi në Twitter, ambasadori amerikan në Kosovë ka thënë se SHBA do të jetë e përfshirë në dialogun që do të ndërmjetësohet nga BE për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here