Ambasadori i SHB-ve, Philip Kosnett ka uruar qytetarët për Ushtrinë

0

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar qytetarët për Ushtrinë.

Ai në një postim në Twitter ka shkruar se tani më shumë se kurrë Qeveria e Kosovës duhet të angazhohet për pakicat dhe korndimim me NATO-n.

Sipas tij, SHBA-të do të jenë gjithmonë më Kosovën. Kosnett postimit të tij ia ka bashkangjitur komunikatën e lëshuar nga ambasada e SHBA-ve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here