Ambasadori amerikan Kosnett takon LDK-në, kërkon gjithpërfshirje në dialog

0

Në takim u bisedua për zhvillimet politike në vend.

Kryetari Mustafa e falënderoi Ambasadorin e ShBA-së për gjithë mbështetjen që ShBA i ka dhënë Kosovës në etapa të rëndësishme të shtetndërtimit.

Kryetari Mustafa e njoftoi ambasadorin amerikan për vlerësimet e LDK-së për dialogun me Serbinë. Ambasadori i SHBA, Philip Kosnett inkurajoi gjithëpërfshirje në procesin e dialogut, duke vlerësuar edhe rolin e LDK-së.

Në takim morën pjesë edhe nënkryetarët e LDK-së, z. Agim Veliu dhe z. Lutfi Haziri, shefi i grupit parlamentar, Avdullah Hoti dhe Vlora Dumoshi, anëtare e Kryesisë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here