Ambasada e SHBA-së u kërkon shtetasve amerikanë kujdes nga protesta

0

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë u ka kërkuar qytetarëve amerikanë që të bëjnë kujdes nga protesta e të shtunës në Prishtinë po edhe në qytetet e tjera.  “Demonstratat që kanë për qëllim të jenë paqësore mund të kthehen në konfrontuese dhe të përshkallëzohen në dhunë. Ju duhet të shmangeni  zonat e demonstrimeve, dhe të keni kujdes nëse ndodheni në afërsi të ndonjë tubimi, proteste”, ka shkruar Ambasada në një njoftim të saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here