Ambasada Amerikane në Prishtinë: Nora dëshmoi atë që dihet tashmë, gratë e Kosovës janë të forta

0

Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka uruar Nora Gjakovën dhe Kosovën për medaljen e dytë të artë në Olimpiadë.

Lexojeni urimin më poshtë:

“Urime Nora Gjakova, kampionia e tretë e medaljes së artë në Kosovë🥇 kampione olimpike e xhudos. Ashtu si Majlinda & Distria para saj, fitorja e Nora-s i demonstron botës ato që dimë tashmë: gratë kosovare janë të forta, të vendosura dhe elastike – të gatshme për ta çuar vendin e tyre drejt madhështisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here