12.6 C
Pristina
E diel - 26 Shtator, 2021

Ambasada AMERIKANE: Mos bini pre e dezinformatave – vaksinat janë të sigurta

0

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, po apelon për vaksinim ndaj Covid-19, në mënyrë që të shpëtohen jetë, dhe të mposhtet pandemia.

Sipas kësaj ambasade, vaksinimi ndaj koronavirusit, është e vetmja zgjidhje, dhe se s’duhet rënë pre e dezinformatave meqë kjo kurë është e sigurt dhe efektive, njofton Klankosova.tv.

”Me Deltan vdekjeprurëse në rritje, vaksinimi është zgjidhja e vetme! Kur jeni të vaksinuar, nuk ka gjasa të merrni #COVID19 dhe nëse e bëni, do të jetë një rast i butë. Mos bini pas dezinformatave – vaksinat janë të sigurta dhe efektive”.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here