Ali Ahmeti takohet me ministrin e Jashtëm të Greqisë

0

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, është takur sot me Ministrin e Jashtëm të Greqisë, Grek Koxias.

“Sa po përfundova takimin disaorësh me Ministrin e Jashtëm Grek Koxias të cilin e falënderova për mikëpritjen si dhe gatishmërinë për ta avancuar bashkarisht rajonin tonë drejt NATOsë dhe BEsë.

U ndava i kënaqur nga bisedimet e frytshme në Athinë me shpresë që guximi dhe vizioni për të ardhmën do t’i karakterizojnë veprimet tona të ardhshme”, ka shkruar ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here