Albulena Haxhiu e Vetëvendosjes akuzon policin Amir Gërguri për dhunë ndaj familjes (foto)

0

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka akuzuar komandantin e Policisë së Kosovës, Amir Gërgurin, oër dhunë ndaj familjes së saj, transmeton portali Online.

“Do të doja shumë që Amir Gërguri ta shihte këtë foto. Është qizmja e zezë e tij mbi kokën dhe trupin e babait tim 62 vjeçar në protestën e 22 tetorit të vitit 2012. Pikërisht në këtë protestë ku nga dhuna policore ndaj qytetarëve humbi jetën Irisi.
Krimet e tilla nuk vjetërsohen asnjëherë!
Drejtësia njëherë do të triumfojë dhe do të mbahesh edhe ti përgjegjës!”, ka shkruar ajo.

albulena

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here