Pasi u shpall atleti më i mirë katalonas i vitit 2018, Jordi Alba ka zbuluar se ëndrra e tij është t’i japë fund karrierës në Barcelonë.

Por, bisedimet mes Albas dhe Barcelonës për kontratë të re ende nuk kanë filluar, edhe pse mbrojtësi spanjoll nuk duket i merakosur dhe ka pak gjasa që ai të largohet nga “Camp Nou”, transmeton Gazeta Express.

I pyetur nëse ëndërron të pensionohet në Barcelonë, Alba tingëlloi i qartë duke shikuar në drejtim të presidentit të klubit, Josep Maria Baromeu, dhe u përgjigj: “Çfarë të them?”

Më pas, ai e ritheksoi dëshirën për të qëndruar në klub, si dhe nënvizoi se Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohëve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here