Alba: Barcelona po rikthen lojën intensive

0

Jordi Alba beson se Barcelona ka rikthyer formën më të mirë pas fitores së djeshme 4-0 ndaj Deportivo La Coruna.
Lionel Messi shënoi hat-trick derisa Barcelona vazhdoi fitoret impresive, pas atyre të fundit ndaj Elche dhe Atletico Madrid, për t’iu afruar në një pikë liderit të tabelës, Real Madrid.

“Ne po krijojmë një dinamikë të mirë në mes të rezultateve dhe perofrmancave dhe shpresojmë se do të jetë kështu deri në fund të sezonit

“Skuadra ka doli me më shumë intensitet kundër Atleticos dhe Elche dhe sot kundër Deportivo”.

“Ne ishim intensiv nga fillimi deri në fund dhe kjo tregon kur ju keni një ekip me aq shumë kualitet”, citohet ai nga Sport.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here