Aktivistë të Vetëvendosjes dalin para Stacionit Policor

0

Me t’u arrestuar ish lideri i tyre dhe deputeti i VV’së, Albin Kurti, aktivistë të Vetëvendosjes kanë dalur para stacionit policor.
Ata kanë filluar të mobilizohen pas thirrjes në Facebook, ku thuhej:

“Policia ka arrestuar Albin Kurtin. Tani po e dërgojnë tek stacioni qendra në Prishtinë (ish 92-shi, rruga “Luan Haradinaj”). Ftojmë të gjithë aktivistët, mbështetësit dhe qytetarët që të grumbullohemi para stacionit të Policisë.

Shteti policor nuk mund të kalojë. Reagimi qytetar është i pashmangshëm!”

Ndonëse u përfol se bashk me Kurtin u arrestua edhe deputeti Glauk Konjufca, mësohet se ai është lënë i lirë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here