Aksident helikopterësh në Argjentinë,10 të vdekur

0

Një aksidenti i tmerrshëm ka ndodhur në Argjentinë ku kanë humbur jetën 10 persona, midis tyre 3 emra të njohur të sportit francez.

Bëhet fjalë për notaren fituese e medaljes së artë në Olimpiadën e 2012, Camille Muffat, boksierin 28-vjeçar, Alexis Vastine si dhe Florence Arthaud, kampione në garat me vela. Personat nuk arritën t’i mbijetonin përplasjes fatale të 2 helikopterave gjatë xhirimit të një programi televiziv, ” Dropped”. Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here