Agjenti i rrejshëm i AKI-së

0


Edmond Jetullahu, 26-vjeçar nga Prishtina, dyshohet se tetë vjet më parë përpiloi një dokument të falsifikuar, me të cilin u vetë punësua në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës (AKI). Përmes falsifikimit të dokumentit për vite me radhë, Jetullahu dyshohet të ketë siguruar qasje në dokumente topsekrete të institucioneve shtetërore.

Jetullahu, i cili u arrestua të martën nga Policia e Kosovës, dyshohet për kryerjen e veprave penale të Spiunazhit, Prezantimit të Rremë dhe Falsifikimit të Dokumenteve.

Lidhur me këto dyshime që rëndojnë mbi 26-vjeçarin nga Prishtina, Prokuroria Themelore e Prishtinës ka nisur zyrtarisht hetimet të mërkurën./bp

Siç theksohet në aktvendimin e Prokurorisë Themelore të Prishtinës për nisjen e hetimeve ndaj tij, Jetullahu me profesion ishte montazher dhe kameraman.
Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/ky-eshte-personi-qe-prezantohej-rrejshem-si-agjent-i-aki-se-605107/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here