Aeroplani Boing 787-9 ngritet në ajër vertikalisht (video)

0

Kompania amerikane e avionëve Boing, ka prezantuar një model tejet të veçantë.

Prodhimi i fundit Dreamliner 787-9, mund të ngritet në ajër vertikalisht, transmeton krokodili.al.

Aeroplani është jo më i gjatë se gjashtë metra dhe mbanë deri në 335 pasagjerë.

Kompania ka publikuar një video në YouTube, ku tregohet aeroplani duke bërë një ngritje vertikale.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here