AAK nuk e voton Gjykatën Speciale

0

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij nuk do ta votojë Gjykatën Speciale.

“Ne kemi qëndrim politik. Nuk e votojmë Gjykatën Speciale”, ka deklaruar Haradinaj.

Kundër themelimit të Speciales, janë deklaruar edhe Lëvizja Vetëvendosje si dhe Nisma për Kosovën.

Ndërkohë, AAK kur ishte vendosur të themelohej kjo gjykatë kishte votuar pro dhe kishte pasur qëndrim pro këtij institucioni.

Edhe gjatë kohës së bllokadës politike, Ramush Haradinaj si i nominuar për Kryeministër kishte thënë se do ta përkrahin Gjykatës Speciale.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here