AAK dënon arrestimin dhe dhunën ndaj ish deputetit Shkumbin Demaliaj

0

PRISHTINË, 27 JANAR – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka reauar sot në mbrëmje rreth arrestimit të anëtarit të Kryesisë së AAK-së, ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Shkumbin Demaliajt. “Arrestimi i z.Demailiaj nga ana e Policisë në protestën e sotme, është veprim me qëllime politike, është theksuar në komunikatën e AAK-së. “AAK kërkon lirimin e menjëhershëm të z.Demaliaj, gjithashtu dënojmë ashpër dhunën e ushtruar ndaj Demaliaj dhe kërkojmë që urgjentisht ata që ushtruan dhunë ndaj tij, të vihen para përgjegjësisë”, ka përmbyllur ky subjekt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here