11.7 C
Pristina
E mërkurë - 22 Shtator, 2021

Te ndryshme

Këngëtari kosovar dhe përfaqësuesi i departamentit të estradës, Afrim Muqiqi tha se sot pritet që Qeveria e Kosovës ta zyrtarizojë manualin e ri që të lejohen ahengjet në Kosovë me një numër prej 200 personave si pjesëmarrës. ”Falë një bashkëpunimi të mirë që e kemi bërë ne si Odë Hoteliere...

Horoskopi sot

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Gjendesh në një moment të rëndësishëm të jetës tënde. Por ndërsa mund të kesh nevojë për këshilla, ke krijuar bindjen se nuk duhet të të thotë askush se çfarë duhet të bësh. Madje ke vendosur barriera të cilat tani rrezikojnë të të dëmtojnë. Demi (21 prill –...
Kryeministri Edi Rama, ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ish-kreu i LDK-së, Isa Mustafa, janë mbledhur mbrëmë në Golem për të pirë ndonjë gotë verë. Tavolinës së tyre në hotelin Pinea, të cilin e inaguroi dje kryeministri Rama, iu bashkua edhe kryetari i PDK-së Enver Hoxhaj. Në foto kryeministri Edi...

Horoskopi sot

Dashi Nëse dikush ju intereson dhe ju përgjigjet pozitivisht qëndrimeve tuaja, provoni një qasje sot. Në punë, ka ditë kur mund të vijnë lajme të mira. Demi Kini kujdes nga marrëdhëniet me Akrepin, Luanin dhe Ujorin që janë konfliktuale. Në punë ju gjithashtu mund të pranoni diçka të re, por vlerësoni mirë. Binjakët Mos...
Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka zbuluar ditën e sotme nëse do të kandidojë në zgjedhjet për kryetar i PD-së më 13 qershor. Teksa ishte i ftuar në studion e emisionit “Breaking” në Top News, Ristani u shpreh se nuk e ka ndërmend që të kandidojë për...
Jorgo (Leonard) Kumaraku, përfundoi në prangat e Policisë së Sarandës pas tentativës për vjedhje me dhunë të një punonjëse agjencie sigurimesh, pranë një bankomati. Kumaraku ka tentuar që t’i marrë paratë një 34-vjeçareje, ndërsa kjo e fundit po tërhiqte të hollat në bankomat. 44-vjeçari me banim në fshatin Livadhja të Sarandës është...
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ai e kuptonte mesazhin e Kroacisë, e cila vendosi të bënte një kamp ushtarak në Kosovë. "Sigurisht, ne duam marrëdhënie të drejta me të gjithë në rajon, veçanërisht me Kroacinë, por këto deklarata nuk janë shprehje e respektit për Serbinë, unë do të...
Ivica Daçiç i quajti kroatët dhe shqiptarët "vëllezër të armëve", duke komentuar njoftimin nga Ministri Kroat i Mbrojtjes se vendi është i gatshëm të ndihmojë Prishtinën. "Për shumë vite dhe dekada, ka pasur një koalicion midis separatistëve kroatë dhe shqiptarë nga ish Jugosllavia. Armët u prokuruan përmes atyre kanaleve," tha...
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot feston ditëlindjen e 53-të. Por, për dallim nga ditëlindjet e tjera, këtë do ta festoj në burg. Ai po mbahet në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, që nga nëntori i vitit të kaluar. Aktakuza ndaj tij është ngritur në po këtë datë, para...
Shkencëtari gjerman Roland Wiesendanger pohon se ka prova që koronavirusi nuk kaloi nga kafshët te njerëzit, por që ai filloi në një laborator. Një shkencëtar nga Hamburgu tha për mediat gjermane se ai kishte një total prej 600 provash nga 2019 dhe 2020. "Informacioni për virusin dhe botimet e shumta në...