17.8 C
Pristina
E martë - 27 Tetor, 2020

Kryesore

Dëshironi të punoni në Amazon ose të mësoni rreth burimeve njerëzore të themeluesit të saj? Kjo do t’ju interesojë. Një nga punonjësit e parë të kompanisë tha në një intervistë të vitit 1999 se Jeff Bezos ishte përgjegjës për intervistimin e kandidatëve. Sidoqoftë, Bezos u bë më ‘i zënë’ në...
Çifti bashkëshortor nga Tenesi ka mohuar akuzat në gjyq se janë fajtorë për vrasjen dhe keqtrajtimin e fëmijëve që i kishin adoptuar. Siç raporton Reuters, mbi Michael Gray, 63-vjeç dhe Sherley Gray, 60, rëndojnë mbi 42 pika të aktakuzës. Ata akuzohen për vdekjen e vajzës, gjymtyrët e të cilës janë gjetur...
As shtetasit e Gjermanisë nuk do të mund të hyjnë në Kosovë pa e poseduar rezultatin e testit PCR-negativ. Pas rritjes së numrit të rasteve të të infektuarve me COVID-19 gjatë ditëve të fundit, edhe ky shtet i është bashkuar listës së shumë shteteve me rrezik të lartë të infektimit. Përpos...
Behgjet Pacolli ka kujtuar kohën kur ishte i varfër dhe nuk kishte asgjë, dhe tash që ka gjithçka i kujton dhe i kupton më së mirit personat që rriten si u rrit ai. Pacolli, me anë të një shkrimi në Facebook, që shtë pronar i kompanisë miliardëshe “Mabetex”, thotë se...
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. Pas këtij takimi, Zemaj tha se kanë bashkëbiseduar dhe kanë shkëmbyer informacione lidhur me situatën e krijuar së fundi nga pandemia COVID-19. Ministri Zemaj tha se akoma jemi në zonën e gjelbër dhe se nuk...
Zonja e Parë e Armenisë në frontin e luftës Ajo do të marrë në trajnim ushtarak dhe gra të tjera. Sipas mediave armene, gruaja e kryeministrit të aktual të Armenisë, Nikol Pashinyan, së bashku me 13 gra të tjera do të trajnohen për 45 ditë. Gratë që do të zgjidhen për të marrë...
Franca i ka paralajmëruar qytetarët e vet që jetojnë ose që do të udhëtojnë drejt vendeve me shumicë myslimane që të kenë kujdes të shtuar për shkak të rritjes së zemërimit pas publikimit të karikaturave të profetit Muhamed. Pavarësisht reagimeve të shumta, zyrtarët francezë e mbrojtën atë që e cilësojnë...
Dega e partisë së Albin Kurtit në Shqipëri po e akuzon kryeministrin, Edi Rama, për tradhti kombëtare sa i përket marrëveshjes për detin me Greqinë, shkruan Express. Sipas degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, një gjë të tillë e dëshmon deklarata e kryeministrit grek, Mitsotakis, se ekziston në parim një...
Në bazë të ligjit antiCOVID-19, policia ka shqiptuar rreth 55 mijë gjoba për personat që shkelën masat kundër përhapjes së koronavirusit. Policia e Kosovës ka filluar me shqiptimin e gjobave që nga 26 gushti, ku deri më sot janë dhënë saktësisht 54,934 gjoba. Personat që nuk kanë bartur maskën janë dënuar...
Pas rritjeve të rasteve pozitive me COVID-19 në kryeqytet, kryetari Shpend Ahmeti ka takuar sot ministrin e Shëndetësisë Armend Zemajn, raporton Express Ahmeti bashkë me drejtorin e Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashin, dhe atë të Inspeksionit, Adonis Tahirin, janë duke diskutuar me Zemajn për gjendjen me COVID-19 në kryeqytet. Momentalisht në...