11.1 C
Pristina
E mërkurë - 22 Shtator, 2021

Kryesore

Në mesin e 5 viktimave të aksidentit të rëndë që u regjistrua ditën e sotme, ishin dhe dy turiste nga Ukraina. Policia njofton se kanë humbur jetën çifti i bashkëshortëve me iniciale T. F., 48 vjeçe dhe O. F., 53 vjeç banues në Ukrainë. Informacion shtesë mbi aksidentin e ndodhur...
Një gjeorgjian 48-vjeçar i cili ishte duke u mbajtur në Drejtorinë e Policisë së Përgjithshme të Selanikut për vrasjen e gruas së tij 55-vjeçare i dha fund jetës së tij duke u varur. 48-vjeçari u gjet i vdekur mëngjesin e së enjtes në qendrën e paraburgimit të Drejtorisë së Përgjithshme...
Albulena Haxhiu, ministre e Drejtësisë, ka marrë pjesë në marshin që është mbajtur sot në Prishtinë pas vrasjes së 18-vjecares nga Ferizaj. Pikërisht në këtë protestë me ngjyrë të kuqe është gjuajtur drejt objektit të Qeverisë. “Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ishte e pranishme sot fizikisht në protestën e organizuar pranë...
Protestuesit kanë hedhur ngjyrë të kuqe në objektin e Qeverisë së Kosovës, ku edhe kanë brohoritur “Kryeministër i ke duartë me gjak”, “Drejtësi për Marigona Osmanin”. Protesta ka nisur te Ministria e Drejtsisë, ku po kërkohet që vrasjet e grave të trajtohen si urgjencë kombëtare. Ata po kërkojnë shkarkimin e të...
Ish-presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai u vendos në arrest shtëpiak nga talibanët dhe siguria e tij personale u hoq, raportojnë mediat ndërkombëtare. Talibanët e kanë hequr sigurinë nga ish-presidenti afgan Hamid Karzai dhe ish-kryeministri Abdullah Abdullah, i cili është zyrtarisht kreu i Këshillit të Lartë për Pajtimin Kombëtar. Talibanët konfiskuan armë...
Policia e Durrësit ka arrestuar nënë e bir, pasi kanë dhunuar fizikisht nusen e këtij të fundit. Policia njofton se "u arrestua në flagrancë shtetasi F. U., 27 vjeç, si dhe u procedua penalisht nëna e tij, shtetasja Z. U., 56 vjeçe, pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj...
Është arrestuar i dyshuari kryesor i vrasjes së 18-vjecares, M.O, Dardan Krivaqa. Lajmin e ka konfirmuar para masës që po protestonin një zyrtar i policisë së Kosovës. “Para dy tre minuta e kemi marrë konfirmimin se Dardan Krivaqa është arrestuar në në një fshat të Ferizajt”, tha ai.
Që prej nisjes së fushatës së imunizimit, asnjë person i vaksinuar në Kosovë nuk ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Këtë e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë drejtori i Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Arben Vishaj. Vaksinimi i qytetarëve në Kosovë nisi në fund të marsit dhe...
Policia e Kosovës po vazhdon kërkimin e Dardan Krivaqës, i dyshuar për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj, ndërkaq qytetarët po mundohen t’i dalin në ndihmë organeve shtetërore për kapjen e tij. Një video që po qarkullon në rrjete sociale, ku shihet një person që tenton të arratiset, dyshohet se është...

Horoskopi sot

Dashi Edhe nesër do të bëni një hap të vogël drejt ëndrrës suaj të madhe. Mos shpërfillni çdo përparim të mundshëm. Përpiquni të përdorni çdo ndihmë që ju ofrohet. Demi Ka kohë që nuk po përqendroheni në diçka të vetme dhe vazhdoni të bëni shumë gjëra njëkohësisht. Nesër, do t’ju duhet t’ia...