6 shenjat e vështira për tu dashuruar

0

Virgjëresha

Njerëzit e shenjën së Virgjëreshës kanë tendencë të jenë shumë racionalë. Ata preferojnë të mendojnë me zemër, prandaj nuk është e lehtë të përqendrohen në pasion, instinkt, dëshirë. Ata nuk janë shumë të flirtuar, ata janë më shumë të interesuar në histori të rëndësishme. Por nuk është e lehtë të arrijnë në një marrëdhënie. Duke qenë aq intrigues nga aspekti intelektual, shenjat e Virgjëreshës tentojnë të bien në dashuri me njerëz të talentuar. Nëse doni të fitoni një Virgjëreshë, duhet të vërtetoni se dini të bëni diçka. Duke pasur një komponent kaq racional, populli i Virgjëreshës tenton të analizojë shumë tregime dashurie. Shpesh, ata nxjerrin në pah problemet e çiftit, ato kalojnë në reagimet e partnerit, ata i afrohen analitikisht edhe seksit. Të duash ata nuk është e lehtë, por kur të keni sukses, marrëdhënia është shumë e plotë dhe e angazhuar.

Luani

Për të arritur një luan, ju duhet të siguroheni që ta kënaqni atë, por pa u shfaqur në shesh. Ju duhet të shkëlqeni shumë, por jo më shumë se ai. Ju duhet të dini se si të bëni ndryshimin, por në një mënyrë të matur. JU gjithashtu duhet të pranoni kokëçarjet dhe gënjeshtrat, por marrëdhënia është e dobishme sepse luanët janë besnikë dhe e dinë se si ta bëjnë një person të ndihet i veçantë.

Peshqit

Shenja e peshqve ju pëlqen që t’iu vardisesh, por ju gjithmonë presin përrallë me princat dhe princeshat, kështu që ju do të duhet të siguroheni që ju kurrë nuk bini poshtë këtij standardi. Duhen shumë psikologji për ta bërë një peshk për vete.

Gaforrja

Ju mezi prisni që të fitoni një gaforre që në përpjekjen e parë. Është një shenjë shumë intime dhe e rezervuar që pëlqen të kënaqet pak në një kohë dhe të ofrojë besimin e saj duke e racionuar në pjesë të vogla gjatë periudhave të gjata kohore. Është më e lehtë  që ta bësh mik dhe vetëm atëherë mund të shpresosh për një diçka më shumë.

Shigjetari

Dashuria e një Shigjetari nuk është e vështirë. Rreziku është se marrëdhënia ndërpritet herët, sepse Shigjetarit i pëlqen që të ketë një mënyrë jetese të përshpejtuar. Ata duan të udhëtojnë, të argëtohen, të çmenden, të marrin avionin e parë dhe mërziten shpejt. Mbajeni mend këtë para se të filloni një histori me Shigjetarin.

Peshorja

Peshorja dëshiron të bëhet për vete me një rrotullim të modës së vjetër, bërë në mënyrën e vjetër. Duhet vëmendje, surpriza dhe sidomos shumë, por shumë durim. Do t’ia vlejë në fund. Por kjo vlen vetëm për ata që mund të marrin të paktën puthjen e parë.

15 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here