3 ndeshje, 3 rezultate fantastike: Kjo është Kosova

0

Dardanët zhvilluan tri ndeshje dhe na bënë krenarë në të tri sfidat.

Tri ndeshje nga Kosova sonte, tri rezultate pozitive.

Sonte ishte një mbrëmje fantastike për tifozët e Kosovës.

Dardanët zhvilluan tri ndeshje dhe na bënë krenarë në të tri sfidat.

Ekipi i parë mposhti Burkina Fason pastër 2:0, në miqësoren e zhvilluar në Francë.

Kosova U21 mori super-rezultat në Mitrovicë, duke barazuar me gjigantin botëror, Gjermaninë, në kualifikueset e evropianit të kësaj grupmoshe.

Ndërkohë, Kosova U19 mposhti Sllovakinë 2:1, në fazën e dytë të kualifikimeve për “Euro 2019”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here