13 vjeçarja sulmohet nga peshkaqeni

0

Dy të rinj kanë pësuar lëndime të rënda pasi ishin sulmuar nga një peshkaqen.

Një viktimë që besohet të jetë femër 13 vjeçare, ka humbur një pjesë të krahut dhe mund të humbas edhe një pjesë të këmbës pas sulmit që ishte bërë në Island, North Carolina të SHBA-së.

Rojet e plazhit nxituan për ndihmë pasi që kishin dëgjuar britma nga uji.

Ajo u dërgua mënjëherë në spitalin në Ëilmington.

Rreth një ore më vonë një djalë 16 vjeçar u kafshua poashtu nga ai peshkaqen vetëm dy milje larg përgjatë detit.

Ai pësoi lëndime të rënda në një krahë.

Zyrtarët e qytetit janë takuar sot për të vendosur për mbylljen zyrtare të këtij plazhi, transmeton Klan Kosova.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here