Ambasada e Shqipërisë organizoi ekskursionin “100 Valbona në Valbonë”, shkruan KultPlus.

Valbonat shijuan bukuritë përrallore të vendit nga është dhe origjina e emrit të tyre.

Pas vizitës në peizazhet e bukura të Valbonës, për nder të tyre, Ambasada shtroi një drekë me gatime tradicionale të zonës, shoqëruar me një program artistik me këngë e valle, nga artistët e ftuar, por edhe nga vetë Valbonat.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here