10 veta vriten e 15 plagosen në Stamboll, Erdogan thotë se “me gjasë sulmin e bëri një sirian kamikaz”

0
Police officers stand guard at the scene of a bomb blast in Istanbul January 6, 2015. A suicide bomber blew herself up inside a police station in Istanbul's historic Sultanahmet district on Tuesday, killing one officer and wounding another, the city's governor and Turkish media said. REUTERS/Osman Orsal (TURKEY - Tags: CIVIL UNREST)

Një shpërthim ka ndodhur sot në qendër të Stambollit, në pjesën ku konsiderohet zemra e qytetit që është edhe qyteti i vjetër. 10 vetë janë vrarë dhe 15 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka komentuar mbi shpërthimin vdekjeprurës. “Me gjasë sulmin e bëri një sirian kamikaz”, ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here