18.7 C
Pristina
E martë - 22 Qershor, 2021

Lajme

Analizë

Krejt lejohen, veq ekskursionet dhe mbrëmjet e maturës jo, Arbërie Nagavci, shtrigë, komuniste

Shkruan: Kimete Berisha Arbërie Nagavci si ai mësuesi te 'Another Brick in the Wall'- shtrigan! Dasmat lejohen. Tubimet lejohen. Nëpër kafene, shqiptarët, çdo natë shpinë për shpinë e...

Hakmarrja është gjest primitiv, zonja Presidente!

Kimete Berisha Sa herë vishet si Kryegjyshi botëror i bektashinjëve, e di se dikush e 'han'! Hakmarrja është gjest primitiv, zonja Presidente! Derisa Ti u prishe me...

KUSH E ÇLIROI KOSOVËN?

Shkruan: Migjen Kelmendi I edukuem ne fryme te nji nacionalizmi te mendafshte, ku mendohej se me bukurshkrim, poezi, kange e aktivizem qytetar Kosova ka me...

Për kohë të lirë

moti

pristina
few clouds
18.7 ° C
18.7 °
18.7 °
82%
0.5kmh
20%
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
31 °

Sport

Manchester City është gati të ofrojë 100 milion £ për Harry Kane. Kjo u zbulua nga “Daily Star”, media sipas të cilës strategjia e “qytetarëve” për sulmuesin anglez do të jetë paraqitja e këtij propozimi në fund të Kampionatit Europian, në mënyrë që të mos zvarriten negociatat gjithë verën. Sidoqoftë,...

Showbiz

Të fundit