19.7 C
Pristina
E hënë - 26 Korrik, 2021

Lajme

Analizë

Sot do t’i këqyrim vetëm anët e mira të PDK-së

Shkruan Kimete Berisha Sot do t'i këqyrim vetëm anët e mira të PDK-së 1. Është parti e luftëtarëve, e heronjve, e dëshmorëve, e të burgosurve politikë,...

Krejt lejohen, veq ekskursionet dhe mbrëmjet e maturës jo, Arbërie Nagavci, shtrigë, komuniste

Shkruan: Kimete Berisha Arbërie Nagavci si ai mësuesi te 'Another Brick in the Wall'- shtrigan! Dasmat lejohen. Tubimet lejohen. Nëpër kafene, shqiptarët, çdo natë shpinë për shpinë e...

Hakmarrja është gjest primitiv, zonja Presidente!

Kimete Berisha Sa herë vishet si Kryegjyshi botëror i bektashinjëve, e di se dikush e 'han'! Hakmarrja është gjest primitiv, zonja Presidente! Derisa Ti u prishe me...

Për kohë të lirë

moti

pristina
clear sky
19.7 ° C
19.7 °
19.6 °
83%
0kmh
0%
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
36 °

Sport

Notarja jonë, Eda Zeqiri, ka garuar sot në disiplinën 400 metra stil i lirë, në Lojërat Olimpike Tokio 2020. 16-vjeçarja ka fituar baterinë e saj, duke përfunduar me kohë 4:38.02 minuta, kohë e pamjaftueshme për t’u kualifikuar në finale. Në përgjithësi, Zeqiri zuri vendin e 22-të. Eda është garuesja më e...

Showbiz

Të fundit