Ushtria amerikane kap një objekt misterioz (VIDEO)

0

Regjistrimet e sapo-deklasifikuara amerikane  tregojnë momentin kur pilotët e Marinës hasën një objekt misterioz fluturues. “UFO” u zbulua duke lëvizur me shpejtësi të lartë nëpër oqean në bregun lindor të SHBA.

Kur ballafaqohet me objektin e panjohur, piloti i zhurmshëm dëgjohet duke bërtitur: “Çfarë është ajo gjë? Oh, Zoti im”.

“Wow, çfarë është ajo?” thotë piloti tjetër. “Shikoni atë fluturues!”

Pamjet u liruan të premten nga Akademia e Arteve dhe Shkencës (TTSA), një organizatë kërkimore shkencore private. Udhëhequr nga Dr. Hal Puthoff, një këshilltar i Departamentit të Mbrojtjes të NASA-s dhe Xhejms Semivan, një ish-anëtar i shërbimit të CIA-s.

Video zbulon një takim të mëparshëm të padeklaruar të marinës që ndodhi në bregun lindor më 2015, sipas TTSA. Data, vendndodhja dhe informacione të tjera u hoqën nga Departamenti i Mbrojtjes përpara lëshimit.

Objekti fluturues ishte kapur nga një aparat me infra të kuqe në bordin e një avioni F / A-18 Super Hornet që udhëtonte në 7620 metra lartësi. Objekti i dukshëm nuk ka krahë dhe asnjë bisht, i cili sipas TSSA, përjashton mundësinë që ishte një raketë lundrimi.

Në dhjetor 2017, komandanti David Fravor, i cili ishte një pilot detar për 18 vjet, i tha The Washington Post se ai pa një UFO ndërsa ishte në një mision trajnimi rutinë jashtë brigjeve të Paqësorit në nëntor 2004.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here