Trump thotë se Robert De Niro ka intelegjencë të ulët: “Ka marrë shumë grushte nëpër filma”

0

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar ashpër aktorin e njohur, Robert De Niro. Reagimi erdhi pasi ylli i Hollywoodit mbajti një fjalim duke kritikuar politikat e presidentit.

“Robert De Niro, një person me inteligjencë të ulët, ka marrë shumë grushte në kokë nga boksierët nëpër filma. E pashë mbrëmë dhe besoj që ai nuk e di që ekonomia amerikane është shumë lartë dhe punësimi është më së miri ndonjëherë”, ka shkruar Trump në internet, transmeton Gazetametro.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here