Thaçi: Samiti i Sofjes e fuqizon subjektivitetin e Kosovës në arenën ndërkombëtare

0

Në një intervistë dhënë për RTK, një dite para takimit në Sofje, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se pjesëmarrja e Kosovës në këtë Samit e fuqizon subjektivitetin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Në këtë intervistë të cilën të plotë mund ta ndiqni sonte në orën 20.00, presidenti Thaçi flet edhe për dialogun Prishtine-Beograd, për atë se kush duhet t’i udhëheq këto bisedime, kur pret që të përfundojnë këto bisedime, dhe cili është kompromisi që pala kosovare do të bëj. Thaçi po ashtu në intervistë tregon se a e ka se e ka pranuar planin e përgatitur nga Perëndimi si propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here