Shtetet që kanë fituar më së shumti medalje deri tani në Lojërat Dimërore

0

Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Pyeongchang të Koresë Jugore dhe tashmë disa shtete kanë rrëmbyer medaljet e tyre të para, njofton Klan Kosova.

Nuk janë Rusia, Kina e Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendet të cilat kanë marrë më së shumti medalje, ashtu siç zakonisht ndodhë, por janë disa shtete të tjera europiane që po shkëlqejnë.

Ja cilat janë vendet me më së shumti medalje të fituar deri më tani;

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here