Shqipëria si mysafir mposhtë Turqinë me 3:2

0

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:3

Kombëtarja shqiptare ka arritur që me 10 lojtarë të mbahet kundër Turqisë në udhëtim, ndeshje të cilën e fitoi me rezultat 2:3.

Golat për Shqipërinë i shënuan Armado Sadiku dy dhe Grezda, ndërsa për vendësit shënuan Under dhe Akababa.

Shqipëria kështu shënon fitoren e dytë nën drejtimin e trajnerit të ri Christian Panucci.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here