Shqipëria dhe Baseli në ankth, Xhaka jashtë fushave për kohë të pacaktuar

0

Për Baselin tashmë është thuajse e vendosur se nuk mund të konkurrojë për vendin e parë në ligën zvicerane, ndërsa gjithashtu është eliminuar nga kupa. Xhaka është lënduar në gjurin e djathtë, ndërsa gjithçka ndodhi gjatë një dyluftimi. “Xhaka do mungojë për një kohë të pacaktuar,” thanë nga ekipi mjekësor.

“Blick” shton se 27 vjeçari do mungojë deri në fund të sezonit, me gjasë edhe gjatë kualifikimeve për Champions League. Kjo do të thotë se edhe Shqipëria duhet ti bëjë llogaritë pa Xhakën deri në qershor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here