Sarajevë: Apllauze delegacionit të Kosovës, vërshëllima atij të Serbisë

0

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjes dhe Hercegoovinës Millorad Dodik ka folur sot në hapje të Festivalit Olimpik të të rinjëve të Evropës që është mbajtur në Sarajevë. Ai është shprehur i zhgënjyer pasi në këtë ngjarje ka dërgjuar apllauze mirëseardhjeje për delegacionin e Kosovës dhe vërshëllima për atë të Serbisë.

Dodik edhe vet ka marrë vërshëllima gjatë fjalimit kur është shprehur pakënaqësi ndaj prezencës së tij, edhe pse ka thënë se nuk ka dhënë shkas për këta.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here