Reali i Madridit ‘zhytet” në krizë, e mposht edhe Villareali

0

Reali i Madridit është zyrtarisht në krizë. Pas humbjes ndaj Barcelonës dhe barazimit në Vigo ndaj Celtës, Los Blancos pësuan një tjetër disfatë këtë herë shokuese me rezultatin 0-1 nga Villareali në Santiago Bernabeu. Një humbje që jo vetëm nxjerr përfundimisht skuadrën e Zidane nga gara për titull por tashmë Reali rrezikon edhe një vend në Champions pasi Villareali dhe Sevilla janë shumë pranë.

Ishte një ndeshje e dominuar nga madrilenët por Ronaldo me shokë nuk patën fatin me vete ndërsa për t’u vlerësuar edhe paraqitja spektakolare e portierit të Villarealit Asenjo që priti gjithçka që i doli përpara. Los Blancos shpërdoruan shumë raste dhe në fund u ndëshkuan nga goli me parabol i Fornals që i dha fitoren nëndetses së verdhë. Pas kësaj humbjeje pozicioni i trajnerit Zinedine Zidane mund të jetë në rrezik edhe pse gjasat janë që francezi ta mbyllë sezonin me klubin merengues dhe të largohet në verë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here