Për herë të parë gratë shikuan një ndeshje në stadium në Arabinë Saudite (FOTO)

0

Arabia Saudite ka lejuar tifozet e futbollit për të shikuar për herë të parë në stadium. Rreth 300 gra morën pjesë në një ndeshje futbolli në qytetin saudit, Jiddah.

Gratë hynë nga një portë e veçantë në stadiumin “Mbreti Abdullah” të cilat kontrolloheshin nga personali femra. Femrat u lejuan të shfaqnin edhe fytyrën si dhe të kishin me vete logot e skuadrave të zemrës.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here