Pas deklaratës së Izetbegoviqit për Kosovën, lideri serb thrret serbët në konsultim

0

Anëtari serb në Qeverinë e Bosnjës dhe Hercegovinës, Milorad Dodik ka ftuar gjithë përfaqësuesit serbë në institucionet e BiH që të ndalin punën dhe t’i lënë këto institucione të cilat po kërcënojnë Republikën Srbska, transmeton Indeksonline.

“I bëjmë thirrje palëve të bashkuara në Aleancën për Ndryshim, të cilat e bëjnë pushtetin në institucionet e përbashkëta të Bosnjës dhe Hercegovinës që të largohen menjëherë nga institucionet e BiH dhe të kthehen në konsultim me Republikën Serbe, pasi deklarata e Bakir Izetbegoviq konsiderohet si një kërcënim për luftë”, kanë thënë përfaqësuesit e përbashkët të serbëve në Bosnje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here