Njihuni me njeriun i cili pretendon se ka jetuar në planetin Mars para se të rilindte në Tokë

0

Një rus i cili ka habitur shkencëtarët që nga lindja thotë se ai jetonte në Mars para se të rilindte në Tokë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Boriska Kipriyanovich, i cili ka lënë pa fjalë edhe ekspertët me njohuritë e tij për hapësirën e jashtme për gati 20 vjet.

Prindërit e tij pretendojnë se ai ishte në gjendje të fliste muaj pas lindjes dhe shpesh do të diskutonte tema që ata kurrë nuk i kishin mësuar, siç janë qytetërimet e huaja.

Si një foshnjë, ai ka habitur mjekët duke qenë në gjendje të lexojnë, shkruajnë dhe të vizatojë që në moshën dy vjeçare.

Nëna e tij, e cila vetë është mjeke, tha se treguesi i parë që ai ishte i veçantë erdhi disa javë pas lindjes, pasi ai ishte në gjendje të mbante kokën e tij lartë, pa ndihmën e askujt.

Boriska, nga Volgograd, pretendon se ka jetuar në një Mars të ‘shkatërruar nga lufta’, i cili vuajti nga një katastrofë bërthamore në të kaluarën e largët.

Ai thotë se marsianët që janë të gjatë rreth 2 metra jetojnë nën Planetin e Kuq dhe marrin frymë me dioksid karboni.

Sipas Boriska, ata janë të pavdekshëm dhe ndalojnë plakjen në moshën 35 vjeçare. Ata, sipas tij, janë gjithashtu të avancuar teknologjikisht dhe të aftë për udhëtime ndëryjore.

Si një nxënës, Boriska shpjegoi se si marsianët kishin një lidhje të fortë me egjiptianët e lashtë në Tokë dhe se si ai kishte vizituar një herë planetin si pilot.

Ai tha se jeta në Tokë do të ndryshojë në mënyrë dramatike kur monumenti i Madh i Sfinksit në Giza ‘është i hapur’, duke shtuar se mekanizmi i hapjes është i fshehur pas një veshi. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here