Njeriu me mustaqet më të gjata në botë, afro 7 metra

0

Personi që shihni në fotografi ka shënuar një rekord të veçantë dhe tejet të pazakontë.

Girdhar Vyas, është cilësuar si njeriu me mustaqet më të gjata në botë.

58-vjeçari nga Bikaner, në Indi, e ka nisur rrugëtimin e tij shumë kohë më parë.

Ai i ka lënë mustaqet që ti rriten qysh në vitin 1985 dhe tashmë ka shënuar rekord.

Vyas ka arritur që të ketë mustaqet më të gjata në botë, thuajse shtatë metra.

Girdhar, thotë se thuajse çdo ditë kalon afro tre orë për tu kujdesur për mustaqet e tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here