Në Shkodër ekzekutohet 53 vjeçari Fatbardh Lici, dyshohet në hakmarrje

0

Një ngjarje e rëndë kriminale tronditi Shkodrën gjatë orëve të para të mëngjesit ku një 53-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri.

Viktimë mbeti shtetasi Fatbardh Lici. Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën e njohur si ish-Poçeria, në lagjen “Kiras”.

Ai është vrarë me armë zjarri në rrugë nga persona ende të paidentifikuar nga policia.

Sipas informacioneve paraprake, mendohet se autorët e krimit kanë qenë dy persona. Një person ishte ekzekutori ndërsa i dyti drejtonte automjetin me të cilin u larguan pas krimit.

Disa minuta më vonë, policia gjeti në fshatin Dobraç një automjet tip “Benz” duke u djegur. Dyshohet se është pikërisht makina e përdorur nga ekzekutorët.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore për identifikimin e autorëve. Pista kryesore ku po hetohet për momentin është ajo e hakmarrjes.

Viktima ka qenë i dyshuar për përfshirjen në vrasjen e shtetasit Astrit Kurmemaj, ngjarje kjo e ndodhur në Mars të vitit 2011.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here