Napoli është afër nënshkrimit të Stefan Lainer, ka raportuar Sky Sport.

Napolitanët janë të gatshëm t’i paguajnë Salzburgut 10 milionë euro, plus bonuse për Lainer, transmeton Gazeta Express.

26-vjeçari, ka bërë 33 paraqitje stinorin e shkuar në ligën austriake, duke shënuar një gol dhe duke bërë 4 asistime.

Marrëveshja mes dy klubeve pritet të arrihet në ditët në vijim.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here