Chelsea do të synojë të rikthehet në pozitën e katërt dhe t’i prishë punë edhe në proces t’i prishë punë kampionit në fuqi, Manchester Cityt, në luftë për titull.

Skuadra e Pep Guardiolës i pret të kaltrit e Maurizio Sarrit në “Etihand”, në një ndeshje të vlefshme për javën e 26-të të Premierligës, që nis në orën 17:00, raporton Gazeta Express.

Man City kërkon ta vazhdojë presionin ndaj liderit Liverpool, duke rrëmbyer tri pikë me çka edhe do të barazohej me skuadrën e Xherdan Shaqirit, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Ndërkohë, për Chelsean fitorja është po ashtu e domosdoshme nëse dëshiron ta zërë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Chelsea ngel në vendin e pestë, një pikë më pak se Manchester Unitedi i pozicionuar në vendin e katërt, por fitorja do ta ngrinte në vendin e katërt më dy pikë më shumë se djajtë e kuq.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Manchester City:

Chelsea:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here