Kush e veshi me jelek antiplumb Sali Berishën…

0

Nga Artan HOXHA

Kisha shumë kohë që nuk e shihja në publik, të veshur me jelekun e famshëm antiplumb Sali Berishën!!!! Edhe pse në fakt ai lëviz gjithnjë jashtë Tiranës me eskortë dhe i shoqëruar mirë nga njerez shumë të besuar.

Çfarë rreziku ka ndjerë politikani më i rëndësishëm i Shqipërisë në 28 vitet e fundit?!!! Kush e ka detyruar të veshë jelekun antiplumb edhe kur jep konferenca shtypi në publik para gazetarëve?!!!

A kanë dijeni Policia e Shtetit dhe shërbimet sekrete të vendit për këtë rritje të ndjeshme të nivelit të sigurisë nga ish-presidenti dhe ish-kryeministri i vendit?!!! Kush e ka kërcënuar me jetë Berishën?!!!!….

Në fakt Berisha është historikisht shumë i kujdesshëm për veshjen e tij në publik. Ndryshe nga veshja ekstravagante e kryeministrit Rama(me nallane, atlete të bardha etj), Berisha vishet serioz, me kostum, por dhe kur nuk ka veshur kostum gjithnjë ka xhaketë sipër. Ajo që ra në sy në dy vizitat e tij të fundit, në qytetet problematike të Shkodrës dhe Elbasanit, ishte fakti se i është kthyer jelekut të tij antiplumb. Për këtë shkak nuk e patë të veshur me kostum ose xhaketë sipër si zakonisht.

Që nga vizita e tij në Afganistan, kur ishte kryeministër, nuk e kam para ta veshë në publik jelekun special antiplumb me ngjyrë të errët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here