Kosova humb nga Ukraina në Shkodër

0

Kosova ka humbur 2-0 ndaj Ukrainës.

Mysafirët kaluan në avantazh 1-0 falë një autogoli të Leart Paçaradës në minutën e 60-të, kurse golin e dytë e shënoi Yarmolenko (87’).

Kjo është humbja e tetë e Kosovës nga nëntë ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2018, kurse ndeshjen e ardhshme dhe të fundit të këtyre kualifikueseve e luan të hënën në udhëtim te Islanda.

– Yarmolenko ka shënuar për golin e dytë të ukrainasve në minutën e 87-të.

– Ukraina kalon në avantazh me anë të autogolit të Paçaradës në minutën e 60-të

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here