Ka përfunduar takimi Thaçi-Vuçiq

0

Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

I pari nga takimi ka dalë presidenti serb, i cili nuk është ndalur të flasë për mediat që ishin duke pritur për prononcime, por ka zgjedhur të flasë vetëm për një medium serb.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here